Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı Forma Sırt Sponsoru Alagöz Holding

Başarılı Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımı ile yine Sektörlerinde Başarılı Alagöz Holding, 21 Eylül 2021 Salı günü Ülker Stadyumu Fenerbahçe Şükrü Saracoğlu Spor Kompleksi 1907 Tribünü’nde Forma Sırt sponsorluk anlaşması gerçekleştirdi. 


İmza törenine Fenerbahçe Kulübü Genel Sekreteri Burak Çağlan Kızılhan,  Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Kemal Danabaş ile Alagöz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cantürk Alagöz başda olmak üzere,Yönetim Kurulu Üyesi Ruşen Çetin, Kadın Basketbol Takım Genel Menajeri Arzu Yiğit, takım kaptanı Tuğçe Canıtez, Alagöz Holding’in sponsoru olduğu Iğdır Spor Kulübü’nün sporcusu, Avrupa 3.’sü ve 6-12 Ekim tarihlerinde İtalya’da düzenlenecek Dünya Gençler Şampiyonası’nda ülkemizi temsil edecek olan judocu Özlem Yıldız da hazır bulundular. 

Pandemi, sporseverleri stadyumlardan salonlardan uzak tuttu, ancak daha fazla insan evden izleyip yenilikçi teknolojiyi benimsedikçe yeni pazarlama fırsatları ortaya çıktı. Markalar  için spor sponsorluğu dünyasıda değişti. Senkronize ilişkinin nasıl çalışması gerektiğini gösterdi. Mali açıdan iyi durumda olan sponsorlar, ihtiyaç duyulan finansman düzeyini sağlayabilir. Buda Sportif Etkinliklere Daha Fazla Katılım Daha Fazla Gelir Demektir. Güçlü bir sponsor eşliğinde Koltukları doldurmak gibi avantajlar çığ gibi büyümeye başlar.

İnovatif çözümleriyle bilinen  Alagöz Holding ve Fenerbahçe kulubü “Birlikte daha güçlüyüz” sloganıyla düzenlediği imza töreninde imza yetkilileri kısa birer konuşma yaptılar.

Genel Sekreter Burak Çağlan Kızılhan,  Alagöz Holding, Herbalife Nutrition Kadınlar Basketbol Süper Ligi’nde 2021-2022 sezonu boyunca temsil edeceğini, Kadın Basketbol Takımın formasının sırtında yer alacağını söyledi.

Kızılhan ,“Yarıştığı her kulvarda zirveyi hedefleyen Kadın Basketbol Takımımız ligi geçen sezon namağlup tamamladı ve EuroLeague’de de çok üstün bir başarı elde etti. Bu sene de tek hedefimiz tekrar namağlup şampiyon olmak ve özlem duyduğumuz EuroLeague kupasını müzemize getirerek olacak.” Dedi

Alagöz Holding ile 2021-2022 futbol sezonu boyunca stadyum reklam kullanım sözleşmesini de kapsıyacağını belirtdi

Yönetim Kurul Üyesi Mustafa Kemal Danabaş, “Camiamızın yüz akı, kazandığı başarılarla ve yıllar boyu istikrarlı bir şekilde gösterdiği performansla yalnızca camiamızı değil, bu ülkenin tüm kadınlarını da gururlandıran ve kız çocuklarına ilham olan Fenerbahçe Kadın Basketbol Takımımız; bu özellikleriyle her daim önemli markaların adının birlikte anılmasını istediği ve aynı fotoğrafta olmaktan gurur duyduğu bir takımdır. Kadın Basketbol Takımımızın bu profili, camiamız için de büyük bir övünç kaynağıdır.” Şeklinde takdirini dile getirdi.

Başarılı yıllara ufuk turu attıran Danabaş, İlk şampiyon oldukları 1998 yılından beri eşsiz başarılara imza atan 22 sezonda 15 lig şampiyonluğu ve 3 EuroLeague finali ile birlikde 12 Cumhurbaşkanlığı ve 13 Türkiye Kupasını hatırlatdı. 

Alagöz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cantürk Alagöz   “ Kendimi nikah masasına oturmuş gibi hissediyorum.  Benim çocukluk aşkım. Çocukluk aşkımla evleniyor gibi hissediyorum. İnanıyorum ki bu büyük camia bizlerin yanında durmasıyla bizden sonra gelecek genç neslin katacağı emeklerle çok daha büyük yerlerde olacaktır.” Sözleriyle çok Başarlı olacağı inancını dile getirdi. Başkan Ali Koç ve Yönetim Kurulu Üyelere teşekkürle konuşmasını noktaladı. 

İmzalar atıldıkdan sonra sponsor forma Kaptan Tuğçe Canıtez’e giydirildi. Toplu fotograf sonrası imza töreni son buldu.  

Sponsorluk üzerine ekliyebileceğimiz birkaç söz; Spor geri döndü. Bir çeşit. Geçen yıl boyunca iptal edilen veya kapalı kapılar ardında gerçekleşen sayısız yarışmayla birlikte,  taraftarlar sonunda tekrar sahada, salonda görebildi. Canlı sporun muhtemelen uzun vadede değişmesi gibi, spor sponsorluğu da değişti. Pandemi, spor kuruluşları ve sponsorlarının çoğu üzerinde büyük baskı yarattı. Stadyumlarda salonlarda taraftarların olmaması,   sporlar için hayati bir gelir kaynağını kesti ve bu da sponsorluk gelirlerine olan bağımlılığın artması anlamına geliyor. Aynı zamanda sponsorluk yapan birçok şirketin bütçeleri de baskı altında. 

yilmazparlar@yahoo.com

2 thoughts on “Alagöz Holding Yönetim Kurulu Başkanı Cantürk Alagöz Fenerbahçe’ye Sponsor”

Bir cevap yazın